PARABELLUM P 08 - LUGER

Replika pistoletu służbowego armii niemieckiej, słynnego P 08 konstrukcji Georga Lugera. Pistolet ten powstał jako rozwinięcie pistoletu konstrukcji Hugo Borchardta z zamkiem kolankowym (pierwszego pistoletu wyposażonego w magazynek wymienny w rękojeści).Przyjęty do uzbrojenia armii niemieckiej w roku 1908 w trzech wersjach różniących się długością lufy i przeznaczeniem. Podstawową odmianę stanowił Heerespistole (pistolet wojsk lądowych) z lufą długości 102 mm, który po I wojnie światowej wyparł z produkcji pistolety Marinepistole (pistolet marynarki) z lufą długości 152 mm, oraz Artilleriepistole (pistolet artyleryjski) z lufą długości 203 mm. Pistolet ten  produkowany był Niemczech w latach 1906-1942 i pozostawał na uzbrojeniu do końca II wojny światowej, jednak był stopniowo zastępowany przez przyjęty w 1938 pistolet Walther P38 (tańszy w produkcji i mniej podatny na zacięcia w czasie eksploatacji polowej)."Parabelki" używane też były przez oddzialy Ruchu Oporu we wszystkich krajach okupowanej Europy.

 Wierna replika pistoletu Parabellum 08 wykonana przez hiszpańską firmę Denix ze ZnAl-u - stopu cynku z aluminium, co uniemożliwia przystosowanie jej do wystrzeliwania jakiejkolwiek amunicji.Ma możliwość przeładowania i oddania suchego strzału. Ruchomy spust i zamek ,nie istnieje możliwość rozłożenia broni. Magazynek pudełkowy wymienny.  

Wyrób polecany dla kolekcjonerów i grup rekonstrukcyjnych ze względu na doskonałe odwzorowanie oryginału i realizowane manualne funkcje normalnej broni.

Dane techniczne:
kaliber oryginału: 9x19 Luger
długość repliki: 25cm
waga: 0,91kg
okładziny rękojeści: ebonit
magazynek: wymienny, z ruchomym podajnikiem

Cena z podatkiem VAT: 439,00

Na zamówienieGaleria zdjęć: