Beretta 92 F (US Army M9)

Replika pistoletu Beretta 92F  stanowiącego obecnie standardowy pistolet US Army, oznaczanego jako M9.Pistolet został zaprojektowany w roku 1976 w zakładach Pietro Beretta S.p.A. w Valdone Val Trompia jako model mający zastąpić produkowany od 1952 roku pistolet M951 Brigadier (pierwszy pistolet Beretty z ryglowanym zamkiem na amunicję 9x19). Wprowadzony do produkcji w końcu 1976 roku jako Beretta 92, został z czasem poddany modyfikacjom mającym na celu poprawienie obsługi i niezawodności pistoletu. W 1979 roku pistolet ten ( w wersji 92 SB-F) wystartował w konkursie na nowy pistolet US Army, mający zastąpić na wyposażeniu Colta 1911. W wyniku tego konkursu Beretta 92 F została pierwszym nieamerykańskim pistoletem przyjętym na wyposażenie armii amerykańskiej(oznaczenie typu M9) i pozostaje w użyciu do chwili obecnej. Pistolet ten wielokrotnie potwierdził swoje zalety we wszystkich operacjach prowadzonych przez US Army.Używany jest przez Policje i oddziały specjalne w wielu krajach świata.

Wierna replika pistoletu Beretta 92F wykonana przez hiszpańską firmę Denix ze ZnAl-u - stopu cynku z aluminium, co uniemożliwia przystosowanie jej do wystrzeliwania jakiejkolwiek amunicji.Ma możliwość przeładowania i oddania suchego strzału. Ruchomy spust i zamek ,nie istnieje możliwość rozłożenia broni. Magazynek pudełkowy wymienny.  

 Wyrób polecany dla kolekcjonerów i grup rekonstrukcyjnych ze względu na doskonałe odwzorowanie oryginału i realizowane manualne funkcje normalnej broni. 

Dane techniczne:
kaliber oryginału: 9x19 Luger
długość repliki: 25cm
waga: 0,95kg
okładziny rękojeści: ebonit
magazynek: wymienny, z ruchomym podajnikiem

Cena z podatkiem VAT: 399,00

Na zamówienieGaleria zdjęć: