Thompson M 1928A1

Replika pistoletu maszynowego Thompsona zaprojektowanego w 1921  roku i produkowanego przez wiele lat przez zakłady Auto-Ordnance, zwanego przez wielu użytkowników "Tommy-gun". W trakcie produkcji podlegał ciągłym modyfikacjom-powstało kilka wersji. PM Thompsona był powszechnie używany przez siły porządkowe i gangsterów w czasach prohibicji i Wielkiego Kryzysu w USA. Przyjęty na uzbrojenie wielu formacji rządowych pozostawał w służbie do 1976 roku.Powszechnie używany przez wojska brytyjskie i amerykańskie na frontach II wojny światowej.Łącznie wyprodukowano okolo 2 milionów egzemplarzy PM Thompsona wszystkich wersji.

 Wierna replika modelu M1A1 z magazynkiem pudełkowym na 20 naboi wykonana przez hiszpańską firmę Denix ze ZnAl-u - stopu cynku z aluminium, co uniemożliwia przystosowanie jej do wystrzeliwania jakiejkolwiek amunicji. Kolba ,chwyt pistoletowy i łoże wykonane z drewna. Ma możliwość przeładowania i oddania suchego strzału. Ruchomy spust i zamek ,nie istnieje możliwość rozłożenia broni. Magazynek pudełkowy wymienny z bębnowym.  

Wyrób polecany dla kolekcjonerów i grup rekonstrukcyjnych ze względu na doskonałe odwzorowanie oryginału i realizowane manualne funkcje normalnej broni. 

Dane techniczne:
kaliber oryginału: .45ACP 
długość repliki: 86,5cm
waga: 4,30kg
osada: drewno
magazynek: wymienny pudełkowy z ruchomym podajnikiem.

Cena z podatkiem VAT: 769,00

Na zamówienieGaleria zdjęć: