Pistolet FN 1910 BROWNING 7,65mm DEKO P.C.U.

 FN Browning wzór 1910, kal.7.65 mm , belgijski pistolet samopowtarzalny.

  Pierwowzorem tej broni był pistolet skonstruowany przez Johna Mosesa Browninga oznaczony jako Browning No.1, produkowany przez zakłady Fabrique Nationale od 1900 roku. Działał na zasadzie odrzutu zamka swobodnego, które to rozwiązanie zostało zresztą wynalezione właśnie przez Browninga. Broń działała niezawodnie mając przy tym małe wymiary, co w owym czasie nie było regułą. Zapłon naboju następował w wyniku działania bijnika, który jednocześnie działał jako wyrzutnik łuski. W związku z postępem technologicznym w 1910 roku FN rozpoczęła produkcję nowego pistoletu oznaczonego jako Model 1910. Największą nowością było owiniecie sprężyny powrotnej wokół lufy. Pistolet jako pierwszy na świecie miał trzy zabezpieczenia - w chwycie, dźwigniowy blokujący spust i blokadę broni przy wyjęciu magazynka. Wzór 1910 przyniósł fabryce ogromny sukces - sprzedano 575 tysięcy sztuk tej broni. Używany był w wojsku (szczególnie w czasie I wojny światowej), jak i policji. Jego rozpowszechnienie na rynku cywilnym było tak duże, że nazwa Browning stała się w tym czasie w ogóle synonimem pistoletu. Z Browninga M1910 o numerze seryjnym 19074 Gawriło Princip zastrzelił 28 czerwca 1914 r. w Sarajewie arcyksięcia Franciszka Ferdynanda i jago żonę Zofię.

   Zdjęcia przedstawiają konkretny egzemplarz  na sprzedaż wyprodukowany w 1914 roku. Broń zgodna numerycznie, okładki oryginalne, . Pistolet sprawny mechanicznie, można oddać tzw." suchy strzał".

   Do każdej sztuki dołączamy fakturę VAT oraz zaświadczenie CLK KGP. Towar wprowadzony do obrotu przed 08.04.2016r.  Zakup tylko dla osób pełnoletnich bez zezwolenia , konieczność rejestracji w WPA.

 

 Zakup bez zezwolenia

Cena z podatkiem VAT: 5999,00

Dostępny ze stanu magazynowegoGaleria zdjęć: