REWOLWER MAS M1892 LEBEL 1899 ROK DEKO P.C.U.

MAS Mle 1892 – francuski rewolwer produkowany w latach 1892-1924 w zakładach Manufacture d'armes de Saint-Étienne (MAS). Ponieważ przewodniczącym komisji przeprowadzającej próby był płk. Nicolas Lebel często nazywany rewolwerem Lebela.

   Mle 1892 był jednym z pierwszych rewolwerów projektowanych do zasilania nabojami elaborowanymi prochem bezdymnym. Był też jednym z pierwszych rewolwerów z jednoczęściowym szkieletem i bębenkiem wychylanym do ładowania na bok (jest jedynym rewolwerem którego bębenek wychyla się na prawą stronę). Rewolwer M1892 miał szkielet nie dzielony. Bęben sześcionabojowy, ładowany po wychyleniu bębna na prawą stronę. Przyrządy celownicze stałe. Kurkowy mechanizm spustowy z samonapinaniem.

   Rewolwer Mle 1892 szybko zastąpił starsze rewolwery Mle 1885 i Mle 1887. Do wprowadzenia w latach trzydziestych pistoletu Mle1935 był podstawową bronią krótką armii francuskiej (w czasie I wojny światowej armia francuska zakupiła duże ilości hiszpańskich pistoletów samopowtarzalnych różnych firm, ale z powodu niskiej jakości zostały one w większości wycofane z uzbrojenia po wojnie). Pomimo zakończenia produkcji w 1924 r. rewolwer był nadal powszechnie używany podczas II wojny światowej. Po wojnie sporadycznie był używany jeszcze w czasie wojny o niepodległość Algierii. Rewolwery Lebela były także używane w Wojsku Polskim po 1918 roku ,oraz w Konspiracji , min. przez uczestników akcji pod Arsenałem.  

   Do każdej sztuki dołączamy fakturę VAT , oraz zaświadczenie CLK KGP . Towar wprowadzony do obrotu przed 08.04.2016r. Zakup tylko dla osób pełnoletnich, konieczność rejestracji w WPA.

 

   Zdjęcia przedstawiają konkretny egzemplarz na sprzedaż. Rewolwer wyprodukowany w  1899 roku w zakładach Manufacture d'armes de Saint-Étienne. Broń kompletna, sprawna mechanicznie, wszystkie elementy oryginalne, można oddać  tzw. "suchy" strzał .

 

                            ZAKUP BEZ ZEZWOLENIA 

Cena z podatkiem VAT: 3500,00

Dostępny ze stanu magazynowegoGaleria zdjęć: