KARABIN MANNLICHER M1888 DEKO P.C.U. SPRZEDANY

   Mannlicher M1888 – karabin powtarzalny skonstruowany przez Ferdinanda Mannlichera z zamkiem dwutaktowym , ryglowanym ryglem wahliwym.  

   Ferdinand Mannlicher pierwszy karabin skonstruował w 1880 roku, ale jego pierwsze konstrukcje nie wzbudziły większego zainteresowania. Pomimo początkowych niepowodzeń konstruktor nie poddawał się i w następnych latach powstawały jego kolejne karabiny (M1881, M1882, M1884) różniące się głównie konstrukcją magazynka. Przełomem okazał się karabin M1885 wprowadzony do uzbrojenia jako następca karabinu Werndl M1867. Był to karabin strzelający nabojem zespolonym kalibru 11 mm M1877, zasilany z pudełkowego magazynka ładowanego przy pomocy pięcio nabojowych ładowników. Pewną wadą przyjętego rozwiązania była konieczność usuwania ładownika z magazynka (po wystrzeleniu ostatniego naboju należało przy otwartym zamku nacisnąć dźwignię umieszczoną na prawej ściance magazynka, powodowało to wyrzucenie ładownika do góry). Wada ta została usunięta w przyjętej do uzbrojenia armii Austro-Węgier wersji M1886. W karabinie tym zastosowano magazynek z otworem w dnie. Po wystrzeleniu ostatniego naboju ładownik wypadał przez otwór bez wykonywania dodatkowych czynności. Rozwiązanie to było na tyle udane, że w następnych latach zostało zastosowane w kilku innych wzorach karabinów (Kommisiongewehr, Berthier Mle1890). Inną oryginalną cechą karabinów M1885 i M1886 było zastosowanie zamka dwutaktowego, ryglowanego ryglem wahliwym. Wadą tego zamka była konieczność użycia dużej siły przy przeładowaniu. Niesymetryczne ryglowanie przy pomocy umieszczonego w tylnej części zamka rygla powodowało, że trzon zamka był narażony na działanie dużych sił, co skutkowało częstymi uszkodzeniami. W dwa lata później w 1888 w związku z wprowadzeniem nowego naboju kalibru 8 x 50 mm R powstał karabin M1888. Poza nowym kalibrem nie różnił się od karabinu M1886. Amunicja 8 mm była początkowo elaborowanaprochem czarnym. W 1890 rozpoczęto produkcję amunicji elaborowanej prochem bezdymnym. Ponieważ spowodowało to zmianę własności balistycznych pocisku (zwiększyła się prędkość początkowa), konieczne było wyposażenie karabinu w nowy celownik. Karabiny z nowym celownikami były oznaczone jako M1890.  

   Zdjęcia przedstawiają konkretny egzemplarz M1888 na sprzedaż , wyprodukowany przez fabrykę Steyr OEWG ( Österreichischen Waffenfabriks-Gesellschaft )  w 1888 roku. Karabin zgodny numerycznie, sprawny mechanicznie , można oddać tzw. "suchy strzał" .     

   Do każdej sztuki dołączamy fakturę VAT oraz zaświadczenie CLK KGP.Towar wprowadzony do obrotu przed 08-04-2016 r. Zakup tylko dla osób pełnoletnich bez zezwolenia , konieczność rejestracji w WPA.          

                                                                                                               

  ZAKUP BEZ ZEZWOLENIA 

Cena z podatkiem VAT: 0,00

Na zamówienieGaleria zdjęć: