M1 Garand cal.30

   Karabin samopowtarzalny M1 kaliber 30 , skonstruowany przez Johna C. Garanda, uczestnik trzech "konfliktów" : II Wojny Światowej , Korei i częściowo wojny w Wietnamie .Od wprowadzenia w 1936 roku, przez wiele lat na uzbrojeniu armii amerykańskiej , również państw sojuszniczych . Ulubiona broń żołnierzy zapewniająca zwiększoną siłę ognia , uważana za wysoce udaną konstrukcję w porównaniu z karabinami powtarzalnymi i wczesnymi samopowtarzalnymi. Wykorzystywany był również jako karabin snajperski.  

 Wierna replika karabinu M1 0,30 popularnie zwanego Garandem wykonana przez hiszpańską firmę Denix ze ZnAl-u - stopu cynku z aluminium, co uniemożliwia przystosowanie jej do wystrzeliwania jakiejkolwiek amunicji. Kolba i łoże wykonane z drewna. Ma możliwość przeładowania i oddania suchego strzału. Ruchomy spust i zamek ,nie istnieje możliwość rozłożenia broni. Po odciągnięciu zamka w tylne położenie widać stały magazynek , gdzie w przypadku oryginału lądowało 8 naboi przy użyciu dwurzędowego ładownika.Magazynek pudełkowy stały,możliwość założenia bagnetu i pasa nośnego. Reszta elementów funkcyjnych jak np: zabezpieczenie broni , mechanizm nastawczy celownika czy schowek w kolbie , zostały zaznaczone w odlewie - nie spełnia swojej funkcji.    

  Wyrób polecany dla kolekcjonerów i grup rekonstrukcyjnych ze względu na doskonałe odwzorowanie oryginału i realizowane manualne funkcje normalnej broni.      

Dane techniczne:
kaliber oryginału: 30-06 (7,62 x 63mm )
długość repliki: 110cm
waga: 3,60kg
osada: drewno
magazynek: stały

Cena z podatkiem VAT: 799,00

Na zamówienieGaleria zdjęć: