Karabinek Mosin wz.44 - radziecki, Siestrojewsk 1946r. DEKO P.C.U.

  Karabinek 7,62 mm Mosin-Nagant wz.44 produkcji radzieckiej z 1946 roku , fabryka w Siestrojewsku.

   Karabinek Mosina  doczekał się modernizacji dopiero pod koniec lat trzydziestych. W 1939 roku wprowadzono do uzbrojenia karabinek wz.1938. Nowy karabinek był przeznaczony dla formacji pomocniczych i tyłowych (artyleria, żandarmeria) i z tego powodu był pozbawiony bagnetu. Jednak w trakcie drugiej wojny światowej okazało się, że karabinki lepiej nadają się jako uzbrojenie piechoty niż karabiny. W jednostkach piechoty brak bagnetu był poważną wadą, dlatego w 1944 roku przyjęto do uzbrojenia karabinek wz. 1944 wyposażony w stały, składany bagnet typu kłującego , jego rodukcja trwała w ZSRR do 1948 roku.

 

     Zdjęcia przedstawiają konkretny egzemplarz na sprzedaż . Karabinek powojennej produkcji radzieckiej z 1946 roku , fabryka w Siestrojewsku. Karabin bojowy , kompletny , zgodny numerycznie. Karabin sprawny mechanicznie , można oddać tzw."suchy strzał".

 

    Do każdej sztuki dołączamy fakturę VAT oraz zaświadczenie CLK KGP . Towar wprowadzony do obrotu przed 08.04.2016r. Zakup bez zezwolenia tylko dla osób pełnoletnich , konieczność rejestracji w WPA. 

 

Zakup bez zezwolenia

Cena z podatkiem VAT: 2999,00

Dostępny ze stanu magazynowegoGaleria zdjęć: