RKM BREN MK3 DEKO P.C.U.

Rkm Bren Mk III produkcja brytyjska z 1949 roku.  

    Bren został wprowadzony do uzbrojenia w 1935 roku. Był licencyjną wersją czechosłowackiego rkmu ZB vz.26. Nazwa pochodziła od nazw miejscowości Brno, w której znajdowały się zakłady Zbrojovka Brno (producent ZB 26) i Enfield, w których znajdowały się zakłady Royal Small Arms Factory (miały produkować wersję licencyjną). W stosunku do ZB 26 zmieniono nabój na brytyjski .303 cala, wydłużono komorę zamkową i uproszczono rozkładanie. Na potrzeby armii brytyjskiej produkowano prawie identyczne wersje Mk. I, Mk. II i Mk. III. W czasie wojny powstała wersja kalibru 7,92 x 57 mm , produkowana przez kanadyjskie zakłady John Inglis and Company w Toronto. W 1944 roku rozpoczęto produkcję lżejszej wersji Mk. IV. W 1959 roku powstała wersja L4 kalibru 7,62 x 51 mm NATO. L4 produkowany był w wersjach A1 do A6. Wersje L4A3, L4A4 i L4A6 miały lufy z rowkami przyśpieszającymi chłodzenie w czasie intensywnego prowadzenia ognia. W czasie II wojny światowej Bren znajdował się na uzbrojeniu armii brytyjskiej i armii państw Wspólnoty Brytyjskiej, a także jednostek innych armii utworzonych na terytorium Wielkiej Brytanii (w tym Wojska Polskiego). Po II wojnie światowej był używany między innymi w czasie wojny koreańskiej oraz wojny falklandzkiej. Pozostawał na wyposażeniu armii Jej Królewskiej Mości do lat 90-tych XX-tego wieku, a także indyjskiej, która wykorzystywała je podczas walk w Kaszmirze jeszcze na początku XXI wieku.

   Do każdej sztuki dołączamy fakturę VAT oraz zaświadczenie CLK KGP . Towar wprowadzony do obrotu przed 08.04.2016r . Zakup tylko dla osób pełnoletnich , konieczność rejestracji w WPA.

 

  Zdjęcia przedstawiają konkretny egzemplarz - model Mk 3 wyprodukowany w 1949 roku. Broń używana , w komplecie jeden magazynek. Rkm sprawny mechanicznie , można oddać  tzw."suchy" strzał.

                               

ZAKUP BEZ ZEZWOLENIA 

Cena z podatkiem VAT: 9999,00

Dostępny ze stanu magazynowegoGaleria zdjęć: