Rewolwer Nagant wz.1895 Tuła 1927rok

 

          Nagant wz.1895 - belgijski rewolwer kalibru 7,62 mm. Jedyny szerzej znany typ rewolweru gazoszczelnego ( tzn. takiego, w którym nie dochodzi do przedmuchów pomiędzy bębenkiem a lufą). Używał nabojów o specjalnej konstrukcji -pocisk był całkowicie schowany w łusce . Mechanizm powodował dosuwanie bębenka do przodu, do wlotu lufy , a krawędź łuski była wsuwana do lufy i w rezultacie następowało uszczelnienie połączenia . Broń była bardzo popularna w okresie przed I wojną światową i w okresie międzywojennym, zwłaszcza w Rosji , gdzie była produkowana na licencji i przyjęta jako przepisowa broń boczna podoficerów i oficerów . Naganty używane były następnie w Armii Czerwonej i organach bezpieczeństwa (Czeka,NKWD) , aż do zastąpienia przez pistolety TT. Rosyjskie i radzieckie Naganty wz.1895 w niewielkich ilościach były też używane w Wojsku Polskim w latach 1918-23 , a następnie w Ludowym Wojsku Polskim od 1943 do lat 50.

    Zdjęcia przedstawiaja rewolwer Nagant wz.1895 wyprodukowany w Tulskiej fabryce broni w 1927 roku . Broń wykonana jeszcze w/g wzoru carskiego , przed sowiecką modernizacją , bogato sygnowana . Zdjęcia przedstawiają konkretny egzemplarz na sprzedaż , zgodny numerycznie , kompletny , stan dobry , pozostałości oryginalnej oksydy . Rewolwer sprawny mechanicznie , można oddać tzw. "suchy " strzał .

     Do każdej sztuki dołączamy fakturę VAT oraz zaświadczenie CLK KGP . Zakup tylko dla osób pełnoletnich, bez zezwolenia , konieczność rejestracji w WPA. Broń wprowadzona do obrotu przed 08.04.2016 r.

 

                            Zakup bez zezwolenia 

Cena z podatkiem VAT: 3999,00

Dostępny ze stanu magazynowegoGaleria zdjęć: