Rewolwer LE MAT wz.1860

 Konstruktorem tego rewolweru był paryski arystokrata Jean Francois Le Mat . W październiku 1856 roku uzyskał amerykański patent na swój wielostrzałowy rewolwer nazywany często pistoletem kartaczowym lub dziesięciostrzałowcem. Różnił się on od większości używanych wówczas rewolwerów kapiszonowych tym, że miał magazynek bębnowy 9-strzałowy i dziesiąty pocisk śrutowy w drugiej gładkiej lufie.Rewolwer imponujących rozmiarów , mało znany , używany głównie przez oficerów kawalerii Południa.

  Wierna replika rewolweru kapiszonowego LE MAT model 1860 wykonana przez hiszpańską firmę Denix ze ZnAl-u - stopu cynku z aluminium, co uniemożliwia przystosowanie jej do wystrzeliwania jakiejkolwiek amunicji. Chwyt rękojeści wykonany z drewna. Ma możliwość przeładowania i oddania suchego strzału ,posiada obrotowy bęben z dziewięcioma  komorami nabojowymi . Bęben można obrócić bezpośrednio - odciągając kurek do pozycji pół naciągniętej  lub obracany jest automatycznie przez mechanizm podczas napinania kurka do pozycji pełnej. Le Mat posiada także ruchomy - przesuwny dosyłacz pocisku , z kolei wycior umieszczony w jego dźwigni został zaznaczony w odlewie. Podobnie sprawa wygląda z niewielką dźwignią na kurku Le Mat'a - została zaznaczona w odlewie , a w rzeczywistości wybierała jedną z dwóch luf tej broni. 

 Wyrób polecany dla kolekcjonerów i grup rekonstrukcyjnych ze względu na doskonałe odwzorowanie oryginału i realizowane manualne funkcje normalnej broni. 

Dane techniczne:
kaliber oryginału: .42 lub .36
długość repliki: 370 mm
waga: 1,53 kg
rękojeść : ebonit
magazynek: bębnowy na 9 naboi

Cena z podatkiem VAT: 289,00

Na zamówienieGaleria zdjęć: