WINCHESTER M 1866

   Karabinki Winchestera często były nazywane bronią , która zdobyła dziki zachód. Firma Winchester Repeating Arms Co. opracowała nowy powtarzalny karabin dźwigniowy, który wprowadziła na rynek w 1866 r. Bazował on na stworzonym w 1860 r. przez Christophera Spencera karabinie dźwigniowym (gdzie naciśnięcie dźwigni do dołu powodowało otwarcie zamka), natomiast ogólny wygląd zawdzięcza karabinowi Henrego. Karabinek ten miał magazynek rurowy o pojemności 7 nabojów (umieszczony w kolbie), który był powszechnie stosowany na tzw. dzikim zachodzie.Prezentowana wersja to model M66.Jest to z pewnością najsłynniejszy karabin O.F. Winchestera . Produkowany w różnych wersjach , zdobył ogromną popularność wśród myśliwych, kowbojów i osadników. Doskonale nadawał się do walki i polowania na średnią zwierzynę.Winchester w tym modelu nie posiada pokrywy zamka , boczne ściany zamka i kurek wykonane zostały bez zdobień dzięki czemu replika nabiera realistycznego wyglądu.

  Wierna replika karabinka Winchester M 1866 wykonana przez hiszpańską firmę Denix ze ZnAl-u - stopu cynku z aluminium, co uniemożliwia przystosowanie jej do wystrzeliwania jakiejkolwiek amunicji. Kolba i łoże wykonane z drewna. Ma możliwość przeładowania i oddania suchego strzału. Ruchomy spust, kurek oraz zamek systemu Lover action. Nie istnieje możliwość rozłożenia broni. 

 Wyrób polecany dla kolekcjonerów i grup rekonstrukcyjnych ze względu na doskonałe odwzorowanie oryginału i realizowane manualne funkcje normalnej broni. 

Dane techniczne:
kaliber oryginału: .44
długość repliki: 97,5 cm
waga: 2,69kg
osada: drewno
magazynek: rurowy na 7 naboi

Cena z podatkiem VAT: 599,00

Na zamówienieGaleria zdjęć: