Winchester M 1892 sygnowany John Wayne

 Karabinki Winchestera często były nazywane bronią , która zdobyła dziki zachód. Firma Winchester Repeating Arms Co. opracowała nowy powtarzalny karabin dźwigniowy, który wprowadziła na rynek w 1866 r. Bazował on na stworzonym w 1860 r. przez Christophera Spencera karabinie dźwigniowym (gdzie naciśnięcie dźwigni do dołu powodowało otwarcie zamka) , natomiast ogólny wygląd zawdzięcza karabinowi Henrego. Karabinek ten miał magazynek rurowy o pojemności 7 nabojów (umieszczony w kolbie), który był powszechnie stosowany na tzw. dzikim zachodzie.Prezentowana wersja to model M92 tzw.cowboy version, ma zmodyfikowaną dźwignię zamka umożliwiającą repetownie broni jedną ręką.

 Wierna replika karabinka Winchester M 1892 sygnowany John Wayne wykonana przez hiszpańską firmę Denix ze ZnAl-u - stopu cynku z aluminium, co uniemożliwia przystosowanie jej do wystrzeliwania jakiejkolwiek amunicji. Kolba i łoże wykonane z drewna. Ma możliwość przeładowania i oddania suchego strzału. Ruchomy spust, kurek oraz zamek systemu Lover action. Nie istnieje możliwość rozłożenia broni. 

 Wyrób polecany dla kolekcjonerów i grup rekonstrukcyjnych ze względu na doskonałe odwzorowanie oryginału i realizowane manualne funkcje normalnej broni. 

Dane techniczne:
kaliber oryginału: .44
długość repliki: 94 cm
waga: 2,6kg
osada: drewno
magazynek: rurowy na 7 naboi

Cena z podatkiem VAT: 549,00

Na zamówienieGaleria zdjęć: