AK 47 "Kałasznikow"

Replika karabinku szturmowego Kałasznikowa, standardowej broni piechoty dawnego Układu Warszawskiego. Karabinek ten jest jedną z najlepszych konstrukcji w swojej klasie w XX wieku. AK47 dowiódł swojej wartości na polach walki całego świata. Istnieje wiele jego wersji, o różnych kalibrach, długościach lufy, itp. Oryginalnie przystosowany był do naboju pośredniego 7,62 x 39 mm wz 43.  

 Wierna replika wykonana przez hiszpańską firmę Denix ze ZnAl-u - stopu cynku z aluminium, co uniemożliwia przystosowanie jej do wystrzeliwania jakiejkolwiek amunicji. Kolba ,łoże i chwyt pistoletowy wykonane z drewna. Ma możliwość przeładowania i oddania suchego strzału. Ruchomy spust, zamek i dźwignia bezpiecznika,istnieje możliwość rozłożenia broni na elementy składowe podobnie do oryginału (pokrywa komory zamkowej, sprężyna powrotna, zamek). Magazynek wymienny, możliwość założenia pasa nośnego.

 Wyrób polecany dla kolekcjonerów i grup rekonstrukcyjnych ze względu na doskonałe odwzorowanie oryginału i realizowane manualne funkcje normalnej broni. 

 Dane techniczne:
kaliber oryginału: 7,62x39 (wz.43)
długość repliki: 87cm
waga: 4,40kg
osada: drewno

Cena z podatkiem VAT: 759,00

Na zamówienieGaleria zdjęć: