KARABIN AMERYKAŃSKIEJ PIECHOTY S.COLT wz.1850r

 Karabin kapiszonowy amerykańskiej piechoty wz.1850 konstrukcji Samuela Colta był  bronią na proch czarny. Proces ładowania polegał na nasypaniu odmierzonej dawki prochu do sześciu komór w bębenku, zabezpieczeniu go przybitką i wciśnięciu kul oraz nałożeniu kapiszonów. Proces ten trwał około trzech minut, aczkolwiek w literaturze spotyka się informacje o tym jakoby potrafiono go naładować w czasie poniżej dwu minut.Tak przygotowany karabin pozwalał na znaczne zwiększenie  szybkostrzelności w stosunku do broni odprzodowej.Karabiny tego typu były używane podczas Wojny Secesyjnej ,ale także przez oddziały Polskie w czasie Powstania Styczniowego.

 Wierna replika karabinu amerykańskiej piechoty Samuela Colta wz.1850 wykonana przez hiszpańską firmę Denix ze ZnAl-u - stopu cynku z aluminium, co uniemożliwia przystosowanie jej do wystrzeliwania jakiejkolwiek amunicji. Kolba i łoże wykonane z drewna. Ma możliwość przeładowania i oddania suchego strzału. Ruchomy spust, kurek ,pobojczyk oraz obrotowy sześcio komorowy bęben. Nie istnieje możliwość rozłożenia broni. 

 Wyrób polecany dla kolekcjonerów i grup rekonstrukcyjnych ze względu na doskonałe odwzorowanie oryginału i realizowane manualne funkcje normalnej broni. 

Dane techniczne:
kaliber oryginału: .45
długość repliki: 113 cm
waga: 2,50 kg
osada: drewno

Cena z podatkiem VAT: 599,00

Dostępny ze stanu magazynowegoGaleria zdjęć: