Colt 1911 A1

 Replika pistoletu służbowego armii amerykańskiej, słynnego Colta 1911 konstrukcji Johna M. Browninga. Pistolet ten powstał jako rozwinięcie całej gamy pistoletów tego konstruktora i miał zastąpić pozostające w służbie rewolwery kalibru .38 special, które charakteryzowały się niższą szybkostrzelnością praktyczną oraz mniejszą mocą obalającą pocisku.Pistolet Colt 1911 stanowił nową klasę w konstrukcji indywidualnej broni strzeleckiej, stał się pierwowzorem większości współcześnie produkowanych pistoletów. Jako pierwszy wprowadził ogólny wygląd broni, ryglowanie przez przekoszenie lufy oparte na ruchomym łączniku, rozkładanie całego pistoletu do czyszczenia przez wyjęcie osi głównej, współczesną ergonomię- praktycznie w każdym wpółczesnym pistolecie bojowym jest "coś" z Colta. Pistolet był wytwarzany dla wojska przez kilka wytwórni, w tym rządowy arsenał w Springfield, a z przeznaczeniem na rynek cywilny był i jest nadal produkowany w różnych wersjach przez kilkadzisiąt firm na całym świecie.Wprowadzony na uzbrojenie US Army w roku 1911 przetrwał w służbie do roku 1979, kiedy został zastąpiony przez pistolet M9 czyli Berettę 92F.

Wierna replika pistoletu COLT 1911 A1 wykonana przez hiszpańską firmę Denix ze ZnAl-u - stopu cynku z aluminium, co uniemożliwia przystosowanie jej do wystrzeliwania jakiejkolwiek amunicji.Ma możliwość przeładowania i oddania suchego strzału. Ruchomy spust i zamek , nie istnieje możliwość rozłożenia broni. Magazynek pudełkowy wymienny.  

Wyrób polecany dla kolekcjonerów i grup rekonstrukcyjnych ze względu na doskonałe odwzorowanie oryginału i realizowane manualne funkcje normalnej broni.

Dane techniczne:
kaliber oryginału: .45 ACP (Auto Colt Pistol)
długość repliki: 24cm
waga: 1,02kg
okładziny rękojeści: tworzywo
magazynek: wymienny, z ruchomym podajnikiem

Cena z podatkiem VAT: 399,00

Na zamówienieGaleria zdjęć: