Walther PPK - wersja niklowana

 Firma Walther w 1929 roku wprowdziła na rynek pistolet, który jako pierwszy łączył w swojej konstrukcji zalety pistoletu samopowtarzalnego z bezpieczeństwem i ciągłą gotowością do strzału rewolweru. Osiągnięto to dzięki wprowadzeniu (pierwsza taka konstrukcja w historii) mechanizmu samonapinania kurka w czasie ściągania spustu (tzw. spust SA/DA). Nowy pistolet otrzymał oznaczenie Walther PP (Polizei Pistole). W 1931 roku firma rozpoczęła produkcję kieszonkowego pistoletu PPK który był zmniejszonym wariantem PP przeznaczonym w swoim założeniu dla policjantów pracujących po cywilnemu i osób, które noszą ukrytą broń  przy sobie.  PPK trafił do uzbrojenia niemieckiej policji, jednostek SA oraz innych agencji rządowych III Rzeszy. PPK w wersji luksusowej (niklowanej, niekiedy również grawerowanej) były używane jako broń boczna wyższych oficerów sztabowych oraz wyższych funkconariuszy NSDAP, SA i SS   Po wojnie produkcję PPK wznowiono i był on sprzedawany na rynku cywilnym w Europie i USA.

 Wierna replika pistoletu WALTHER PPK wykonana przez hiszpańską firmę Denix ze ZnAl-u - stopu cynku z aluminium, co uniemożliwia przystosowanie jej do wystrzeliwania jakiejkolwiek amunicji.Ma możliwość przeładowania i oddania suchego strzału. Ruchomy spust i zamek , nie istnieje możliwość rozłożenia broni. Magazynek pudełkowy, wymienny. 

  Wyrób polecany dla kolekcjonerów i grup rekonstrukcyjnych ze względu na doskonałe odwzorowanie oryginału i realizowane manualne funkcje normalnej broni.

Dane techniczne:
kaliber oryginału: 7,65x17 SR (.32 ACP)
długość repliki: 18cm
waga: 0,58kg
okładziny rękojeści: ebonit
magazynek: wymienny, z ruchomym podajnikiem

Cena z podatkiem VAT: 319,00

Na zamówienieGaleria zdjęć: