WALTHER P38

Replika pistoletu służbowego armii niemieckiej, słynnego P 38 konstrukcji Fritza Walthera. Pistolet ten powstał w 1937 r. w wyniku programu stworzenia nowego pistoletu dla armii prowadzonego od 1929 roku. Pistolet ten miał zastąpić na uzbrojeniu przestarzałe, skomplikowane i drogie w produkcji  P08 Parabellum.Przyjęty do uzbrojenia armii niemieckiej w roku 1938, pozostawał w służbie aż do początku lat  siedemdziesiątych (w Bundeswehrze oznaczany jako P1). Pozostawał także na wyposażeniu armii szwedzkiej od 1939 roku (jako M39). Po II wojnie światowej zakłady Walthera w Zella Mehlis produkowały P38 dla policji francuskiej, a po wejściu Turyngii w skład radzieckiej strefy okupacyjnej dla armii nowopowstającej NRD. W 1963 podjęto produkcję licencyjną w zakładach Manuhrin dla armii francuskiej. Ostatecznie produkcji  P38 (P1) zaprzestano w 2004 roku, po wyprodukowaniu ponad 1,5 miliona sztuk tej broni.

Wierna replika pistoletu WALTHER P38 wykonana przez hiszpańską firmę Denix ze ZnAl-u - stopu cynku z aluminium, co uniemożliwia przystosowanie jej do wystrzeliwania jakiejkolwiek amunicji.Ma możliwość przeładowania i oddania suchego strzału. Ruchomy spust i zamek ,nie istnieje możliwość rozłożenia broni. Magazynek niewymienny.  

 Wyrób polecany dla kolekcjonerów i grup rekonstrukcyjnych ze względu na doskonałe odwzorowanie oryginału i realizowane manualne funkcje normalnej broni.

Dane techniczne:
kaliber oryginału: 9x19 Luger
długość repliki: 25cm
waga: 0,71kg
okładziny rękojeści: ebonit
magazynek: stały

Cena z podatkiem VAT: 249,00

Dostępny ze stanu magazynowegoGaleria zdjęć: